| Bikerul a întrebat:

Salut.As vrea sa cumpar motocrossul unui prieten de al meu, doar ca nu are acte.As putea sa-i fac eu acte noi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se poate. Daca prietenul n-are nici un act inseamna ca n-a dobandit legal motocicleta, asa ca nu vei putea tu sa-i faci acte.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, se poate, chiar legal, mergeti la un notar si faceti un contract de vanzare-cumparare, asta in cazul in care cross-ul nu e furat, succesA

| Bikerul explică (pentru DaniTDCI):

Prietenul meu e al doilea propietar, el ar putea sa-mi zica ca a pierdut actele sau ceva de genu, foarte putine sanse sa imi zica ca l-a furat.Ce as putea face? Este posibil ca nici primul propietar sa nu fi avut acte?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Bikerul):

Faci contract de vanzare-cumparare la un notar, cu acel act dovedesti ca l-ai achizitionat in mod corect, acel contract mai dovedeste ca nu e furat