| Liviu321 a întrebat:

Salut! Când vinzi o mașină, trebuie să plătești un impozit sau TVA ceva din suma de bani pe care ai primit-o pe mașină (persoana fizica mă refer)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este masina personala si nu faci vanzari cu caracter de continuitate nu trebuie sa platesti nimic la stat, nici TVA si nici impozit pe venit.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu faci asta constant, adica sa te ocupi cu vanzarea de masini, nu e nevoie sa platesti nimic.

| LRS a răspuns:

Cui sa ii platesti impozit sau TVA? inca nu s-a creat o taxa pe chestia asta ultima data cand am verificat. Cel mai bine sterge intrebarea sa nu le vina cumva idei la cei de sus sa ne trezim cu taxa asta laughing.