| george211090 a întrebat:

Bună seara!

Sunt persoana cu handicap si beneficiaz de pensie de invaliditate. Am primit de la o ruda de câteva ori o suma de bani prin western union.
Trebuie sa plătesc cumva impozit la ANAF sau sunt în discordanță cu Casa de pensii?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nici vorba!---pentru banii primiti sub forma de donatie /cadou nu ai obligatii fiscale si nici nu iti vor crea vreo problema in raport cu Casa de Pensii.

| george211090 explică (pentru alessia5158):

Mulțumesc pentru răspuns!

| alessia5158 a răspuns (pentru george211090):

Cu placere!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic si nici nu-ti afecteaza pensia.