| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre candidatul UDMR, la alegerile prezidențiale domnul Kelemen Hunor? Credeți ca ar fi președintele ideal pentru Romania? Cum credeți ca ar putea arata Romania dacă el va fi ales președinte?

35 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Credeți ca ar fi președintele ideal pentru Romania?

Sub nicio formă.

Cum credeți ca ar putea arata Romania dacă el va fi ales președinte?

Rău.

| SG1995 a răspuns (pentru Bizon95):

Problema nu e că e Ungureanu, problema e că UDMR e un partid făcut pe criterii etnice (neconstitutional de altfel ) și duce o cruciadă împotriva integrității statul Român.

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Cred că dacă n-ar fi Iohannis l-aş vota pe Paleologu e de preferat în locul lui Barnă sau a Dăncilei.

| SG1995 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ti se pare tie ca un presedinte ungur ar fi ceva mai grav?

Etnia e irelevanta, problema e că UDMR e un fel de PSD, care mai și vor să rupă o bucata din teritoriu țări.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SG1995):

Daca ar fi ungur dar NU ar fi udemerist, nu as avea nici o problema! In rest, ai descris perfect situatia.