| RuseteluMarin51727 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă curierul mi-a luat cu 100 de lei mai mult pentru că insistă că produsul livrat de el e mai scump dar pe factura nu scrie asta? Ținem cont că cel care a ridicat coletul e minor și ușor de păcălit... curierul i-a trecut CNP-ul lui de buletin pe fisa. Când am observat eu l-am sunat și a recunoscut că a luat suma de bani și din întâmplare am o aplicație care înregistrează apelurile. As putea sa ii fac reclamație la firma de curierat? Și dacă da, trebuie sa le trimit înregistrarea pentru dovada? Și știu că nu o sa mai primesc banii înapoi dar macar sa primească o sancțiune sau sa fie dat afara curierul hot

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! E chiar indicat sa-i faci asta doarece acea persoana nu merita sa mai lucreze acolo. Sa nu stergi inregistrarea din telefon! Fiecare firma de curierat are un formular de contact si unele au si telefonul sau o pozitie unde poti sa atasezi un fisier audio, video, etc. Daca nu se rezolva poti face plangere la politie. Pe formularul de incasare bani se afala datele curierului.