| anonim_4396 a întrebat:

O problema legata de Cargus Urgent si curierat. Am comandat un produs de la un magazin numit Topex Tools, daca nu gresesc, din marketplace-ul Emag. Magazinul mi s-a parut unul serios dar am uitat sa verific cu ce firma de curierat lucreaza. Acum produsul este in depozit la Cargus "urmand" sa imi fie livrat, asta daca va ajunge. Intrebarea mea este daca pot refuza produsul pentru ca este coletul deteriorat sau curierul refuza sa deschida pachetul? In caz de o plangere de ce as avea nevoie, o poza la colet si numarul masinii este suficient? De la Cargus ma astept la orice.
Daca nu sunt acasa cand ajunge curierul imi intoarce produsul im cel mai apropiat depozit? Atunci ce se poate intampla?
Voi ce ati patit cu ei?
Alte sfaturi?
Multumesc

Si daca tot am ajuns pana aici, o aplicatie buna de inregistrat apeluri? Cativa prieteni au folosit Cargus de cateva ori si mereu s-a lasat cu o plangere la ANPC deci ma asteptla orice.

1 răspuns:
| Ralukafay a răspuns:

Si eu cand fac comenzi la o firma de cosmetice imi vine curierul Cargus Urgent si la mine niciodata nu s-a lasat cu o plangere, adica o singura data a intarziat cu o zi mai mult, dar doar atat.