| emyklau a întrebat:

Salut cine stie daca s-a aprobat legea cu examenul de scoala de soferi adica daca pici la traseu mai repeti sala

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista si nu s-a aprobat o asemenea lege. Conform prevederilor din legislatia rutiera - OUG 195/2002, Regulamentul de aplicare al acesteia aprobat prin HG 1391/2006 si Ordinul MAI nr.368/2010 privind examinarea, toate cu md. si compl. ulterioare - daca nu reusesti la proba practica (traseu sau poligon pentru unele categorii) trebuie sa dai iarasi proba teoretica.

| Alcyon a răspuns:

Pai eu am dat examenul asta acum vreo 2-3 ani de zile si stiu ca si atunci trebuia sa repeti sala, daca picai traseul. Invatasem cartulia aia pe de rost.