| Justasimplequestion a întrebat:

Salut, cineva care stie, am o intrebare, in perioada 2022 2023 am facut un an de puscarie in alta tara, am 24 de ani, nu dau mai multe detalii sa zicem ca am avut ghinion, eu acum m-am intors in Romania de vreo 3 4 luni dar as vrea sa plec in Germania la munca. Cum ma poate afecta asta la plecarea din tara, pot calatori la fel ca pana acum? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti calatori fara nici o problema, nu exista o interdictie legala in acest sens.
Poate fi o exceptie pentru tara unde ai facut inchisoare, daca prin hotararea de condamnare ti-a interzis sa intri in acea tara pe o anumita perioada.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te intreabă (de sănătate) nimeni când călătorești!

| Justasimplequestion explică (pentru sierra1):

Cum adica "de sanatate", scuze dar nu te inteleg?

| sierra1 a răspuns (pentru Justasimplequestion):

Ok, recitește dar fără "sănătate"

| Justasimplequestion explică (pentru sierra1):

De unde stii, ai facut puscarie, sau ai pe cineva in familie cu antecedente? In fine, mersi oricum csz de timpul tau...

| johnnny123 a răspuns:

Din moment ce ți-ai ispășit pedeapsa, nu ai vreo interdicție și nu ești dat în urmărire, poți să călătorești liniștit.

| sierra1 a răspuns (pentru johnnny123):

1 cu plăcere
2 ai mai călătorit vreodată dincolo de graniță?

| Justasimplequestion explică (pentru johnnny123):

Multumesc!