| blintzz a întrebat:

Credeti ca o sa fie al 3-lea razboi mondial? Russia o sa cucereasca Romania?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Deci e mult de discutat, al teilea razboi mondial nu o sa fie deoarece ar insemna distrugerea pamantului fiindca marile puteri detin arme nucleare si nu se tem sa le foloseasca in caz de pericol, Romania este la marginea Nato aproape de Rusia si departe de SUA, este normal ca Fortele NATO aici o sa se concetreze insa e greu de spus ca in cazul unui razboi de stil vechi ca cel de al doilkea mondial, sa nu avanseze rusii si sa ne ocupe, oricum NATO o sa castigi pentru ca are avantajul numeric, economic si tehnologic, dar se poate ca in urma incheierii unui tratat de pace noi sa ramanem cu rusii ca mai inainte si sa fim tradati de aliati.

Insa rusii stiu ca nu au sanse la victorie decat daca se aliaza cu China si India laughing de aceea nu o sa porneasca razboi, le place sa creeze doar tensiune.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rusia nu vrea sa cucereasca Romania, ei isi vor fostele teritorii inapoi, Romania e doar o membra Nato care se opune anexarii cu forta, si avem ghinionul sa fim aici la granita

| T0T a răspuns:

Va fii probabil dar peste mult timp. Si nu. Nu ne cucereste. Asa cred.

| minrest a răspuns:

Razboi e improbabil, dar nu pot sa exclud. Dar de cucerit nu ne cucereste. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Rusii ar face bine sa inceapa sa jupoaie copacii de scoarta ca sa aiba ce manca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi niciun război mondial în viirorul apropiat, rușii nu-s așa nesăbuiți încât să se pună cu NATO.

| Buresbista123 a răspuns:

Rusia se scrie cu un singur s,asta in primul rand, de razboi nu stie nimeni nimic, cel putin nu marea masa a oamenilor, probabil sunt cativa pe care i poti numara pe degete care stiu, de cucerit nu au ce cuceri, Romania nu e o prioritate pentru nimeni in sensul asta

| Black38 a răspuns:

Nu,Rusia nu poate cucerii Romania doarece Romania este membra in NATO iar in cazul in care am fii atacati am primii sprijin de la tarile care fac parte din NATO. Oricum Rusia nu are forta necesara cat sa reuseseasca sa cucereasca mare lucru pentru ca nu are alte tari cu care sa se alieze