| numesiprenume0 a întrebat:

Cum trebuie completata declaratia pe propria raspundere in caz ca trebuie sa ajung la o ruda(pensionar) care se afla la 40 km? Ar trebui sa am ceva in plus pe langa declaratie? Mentionez ca ma deplasez cu autovehicul propriu. Ofer funda!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Buletinul!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Https://formular.sts.ro/. Poti sa o completezi direct pe calculator.

| Mosotti a răspuns:

Ai voie daca e vorba de ingrijit o ruda batrana cu probleme, ordonanta permite asta, dar cu declaratia in ordine, merge si la 40 de Km.