| bogdan0111111 a întrebat:

Salut, daca eu am avut media 9.21 pe primul semestru iar acum imi iese 9.50 fix pe al doi lea semestru voi primi bursa pentru sem 2? sau in semestrul 2 bursa se acorda dupa media anuala si nu cea semestriala iar in acest context media mea anuala neajungand la 9.50 nu primesc bursa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa pentru sem.II se acorda in functie de media generala a sem.I.
Media generala anuala se ia in considerare pentru acordarea bursei pe sem.I al anului scolar urmator, daca este cazul.

| bogdan0111111 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am intrebat daca voi primi bursa pentru media asta de 9.50 ca stiam si eu ca, cu media de sem 1 se da pe sem 2 si tot asa

| Ioandelasal a răspuns (pentru bogdan0111111):

Se pare ca n-ai inteles nimic din ce ti-am spus.
In anul scolar urmator, daca este cazul si n-ai terminat scoala, nu primesti bursa pentru media sem.II ci pentru media anuala a anului scolar 2021-2022.
Si cu media anuala (9, 35) pe care o vei avea in situatia expusa vei primi bursa de studii.