| Marius12783 a întrebat:

Salut, daca injur o persoana pe Inst din cauza ca avea aere, pot primi ceva? Ma refer in viata reala. Tin sa precizez ca nu cunosc acea persoana, profilul pare fake si injuraturile au fost banale, fara vreun fel de amenintare. Azi a dat mesaj si a zis ca a facut citare, e posibil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Persoana respectiva te poate da in judecata, pe cale civila, in baza raspunderii delictuale, pentru afectarea deptului la demnitate si sa ceara daune morale.
Pentru a te da in judecata trebuie sa-ti stie numele si prenumele si adresa de domiciliu.

| Donsavas a răspuns:

Obiceiul in sine este anormal. Nu ar trebui să l mai repeți pentru a nu avea probleme pe viitor.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca nu
TOTUSI
cand e vorba de, dat in judecata, poti fi dat pentru orice tampenie, daca respectivul are bani, avocat, timp, chef sa astepte pana ii vine randul la judecatorie si... OBSESIE sa ti-o traga

bun venit pe internet, nu stii peste ce otreapa dai

| Clytia a răspuns:

Nu cred că ai de ce să-ți faci griji. Nu te-ar da în judecată pentru o mică prostie ca asta.