| Solerado323 a întrebat:

Daca merg pe strada si vad un om care este beat, nu se tine bine pe picioare, merge greu, se dezechilibreaza, ce ar trebui sa fac? La 112 nu as suna, deoarece nu mi se pare chiar o urgenta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu nu faci nimic, iti vezi de treaba, ca sa n-ai alte probleme.

| Laura a răspuns:

Să-i dai un coniac, cum ce?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il lasi in betia lui ce altceva sa ii faci?

| MentalDisorder2 a răspuns:

Il lasi in treaba lui, luand in calcul ca e beat nu este complet treaz, deci nu stii de ce este capabil sau ce are in cap.
Doar daca il vezi cazand pe jos si nu se mai ridica, atunci suni la 112, in rest il lasi in pace spre drumu lui.