Întrebare recomandată | Cristi1414 a întrebat:

Salut.
Daca mi-am facut buletinul la 16 ani mai e nevoie sa il schimb la 18 sau cand apare data de expirare pe el adica la 21?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Buletinul are o data de expirare pe el, de care trebuie sa tii contul si sa-l preschimi cu 1-2 saptamani inainte sa expirare.
Uita ca altii il schimba la 18 ani, tu-l schimbi cand expira el!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La expirare.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ar trebui sa il schimbi la 18 de ce ar mai avea data de expirare? tongue

cred ca cineva ti-a bagat ideea in cap din cauza ca ar fi trebuit sa il schimbi la 18 pentru ca atunci ar fi expirat...
DAR DOAR DACA ti-ai fi facut buletin la varsta la care ar fi trebuit sa iti faci, si anume dupa ce ai implinit 14 ani...
NU la 16 ani

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate se preschimba doar inainte de expirarea valabilitatii actualei CI, se poate preschimba cu maximum 180 de zile inainte de data expirarii inscrisa pe ea.

| aproximativ14 a răspuns:

Cand expira, nu e necesar mai repede