| CodrinValentin a întrebat:

Daca am facut 18 ani e neaparat sa schimb buletinul?

Sa fiu mai explicit:

In 2014 mi-am pierdut buletinul si mi-am facut altul, si data lui de valabilitate este pana in 2018.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa-ti schimbi cartea de valabilitate, indiferent ce varsta ai, pana la data expirarii actualei CI.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, NU trebuie să schimbi C.I. decât în 2018, când expiră :)

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......multumesc/

Toate cele bune!

| doctorandus a răspuns:

Va trebui sa-l schimbi doar daca nu mai semeni cu fotografia de pe el.

| DragoStefaN a răspuns:

Daca pe el scrie ca expira in 2018 atunci trebuie sa il schimbi, nu conteaza ce varsta ai. Cand scrie atunci il schimbi.