| Hum1lREALIDAD a întrebat:

Pot schimba buletinul cu o luna pana la data de expirare?

Răspuns Câştigător
| chrystyan21 a răspuns:

Nu se poate decat cu cateva zile inainte sau cu cateva dupa, eu trebuie sa-l schimb anul asta de ziua mea dar cade duminica asa ca ma duc luni, dupa

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 97/2005 cartea de identitate se poate preschimba cu 180 zile inainte de expirare, asa ca poti cu o luna. Vezi ca treuie sa te prezinti pentru preschimbare cu cel putin 15 zile inainte de expirare. Numai bine!

| SamSon a răspuns:

Da

| Scherimuvi a răspuns:

Nu poti sa-l schimbi cu cateva zile inainte ba chiar cu o saptamana daca este ceva urgent trebuie sa pleci undeva in strainatate daca nu astepti pana ce expira si dupa poti sate duci

| Bummii a răspuns:

Nuu