| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Daca pe tatăl vostru il cheamă Plesca Madalin si pe mama voastră Ana Gherguț si mama ta nu vrea sa isi schimbe numele in Plesca.
Tu când te nasti care va fi prenumele tau?
Plesca sau Gherguț?

Eu am pus doar doua nume la nimereala.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Asta este la mica intelegere a parintilor. Daca mama cedeaza in favoarea tatalui atunci copilul se va numi Plesca dar daca tatal cedeaza in favoarea mamei atunci copilul va fi Gherghut.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vor hotari parintii, daca vor cade de acord, poate fi numele tatalui sau al mamei. Daca nu se inteleg vor trebui sa mearga in instanta, dar ar fi aberant sa se ajunga la judecata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il va chema cum va dori mama. Ca doar ea ia toate deciziile in casa aia.