| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, dacă sunt născut pe 6 iunie, pot susține sala la școală de soferi în acea zi? Sau de pe 7?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazuta pentru categoria pe care o vrei, daca este categoria B o poti incepe la 17 ani si 9 luni, astfel ca poti sustine testul din scoala inainte de implinirea varstei, acesta se sustine dupa ce termini orele de legislatie.
Pe data de 6 iunie poti sustine proba teoretica (sala) pentru obtinerea permisului, deoarece ai implinit varsta, bineinteles daca ai terminat scoala de conducere pana la aceasta data.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti incepe scoala cu 3 luni inainte, dai si examen si pe 6 te duci sa-ti ridici permisu.

| asperger3 a răspuns:

Poiti incepe scoala cu 3 luni inainte DAR nu poti da sala respectiv traseul sad

| LoredanaS19 a răspuns:

Poti da direct din 6, de fapt poti da si inainte de a avea 18 ani si il primesti la 18 ani daca il iei, multa baftăhappy