| Anonim74737734647 a întrebat:

E urgent! Am un prieten care a fumat legale vineri seara. Mă-sa il suspectează si urmeaza sa faca un test de urina, el e disperat si vrea sa iasa din asta. Stiu ca nu e calea cea corecta, dar daca falsifica urina (foloseste urina unui alt prieten care e curat) si sa zicem se detecteaza ca nu e urina luic e se poate intampla din punct de vedere legal? Care sunt consecintele?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu este cercetat penal pentru consum de droguri atunci nu se intampla nimic, nu cred ca mama sa o sa-i faca plangere penala, chiar daca ar iesi pozitiv sau chiar daca inlocuieste urina si este prins.

| darrio2007 a răspuns:

Ce minte creata ai si tu! Sa-si asume raspunderea pentru ce a facut. Nu incurajez asa ceva, daca asta astepti de pe acest site.

| Anonim74737734647 explică (pentru darrio2007):

Salut! Nici eu nu încurajez asta, si eu cred ca trebuie sa si asume. Nu o fac pentru el, o fac pentru binele prietenilor mei care vor sa il ajute, nu ma cred ca se poate intampla ceva, si pe net nu prea am gasit un raspuns

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Închisoarea pentru fals si uz de fals.

| doctorandus a răspuns:

Sa stii ca sunt o serie de teste care se fac, nu detecteaza absolut orice substanta noua, etnobotanica sau bizara. Altfel testul ar costa milioane de RON.