| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu m-am apucat de scoala de soferi, am facut 2 sedinte pana acum si cred ca peste o luna jumatate o sa termin toate sedintele, am vazut la stiri ca in loc sa se mai dea 2 probe sala si traseul in oras, se va vota sa se dea sala dupa care traseul in oras, traseul pe timp de noapte si poligonul, intrbarea este daca eu am apucat sa fac scoala asa daca pana voi termina eu toate sefintele si se va aproba toate aceste probe voi fi nevoit sa dau si eu 4 probe?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vor trebui sa sustina cele 4 probe doar candidatii la permis care vor sustine examinarea dupa intrarea in vigoare a acelor prevederi, indiferent de data cand au terminat scoala de conducere.

| BJK1903 a răspuns:

Momentan cele 2 probe la examen nu au intrat in vigoare pentru ca nu s-a votat.Acum poti sa dai doar cele 2 probe(examen, traseu) dar cand se v-a aproba legea vor fi 4 probe(examen, traseu, poligon si condus noaptea/seara). Sper ca te-am ajutat. happy