| costelsimion23 a întrebat:

Salut, in caz de cineva ma jefuieste spre ex si eu folosesc spray paralizant risc ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se stabileste ca este legitima aparare nu patesti nimic.

| SuperCoolDude a răspuns:

Nu abuza pe el.

In general daca se descopera (de catre politie sau de martori oculari) ca tu ti-ai ars-o prost cu sprayul paralizant si esti in postura de agresor, da, atunci o sa ai probleme.

Dar daca esti o simpla victima speriata de altcineva si vrea sa se apere, nu o sa patesti nimic happy.

E simplu: esti agresor - patesti/platesti
esti victima - lumea te compatimeste

Baftawinking si ai grija cum folosesti astfel de obiecte