| anonim_4396 a întrebat:

Ati folosit vreodata spray paralizant? si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci o confuzie, nu cred ca tu ai vazut vreodata in realitate ori altcineva de aici un spray paralizant ci irititan lacrimogen.
La un astfel de jet un om simte l-a lovit cineva in ceafa puternic si cade imediat.
Sprayul paralizant ataca nervii facand persoana careia i s-a dat cu astfel de spray sa paralizeze in adevaratul sens al cuvantului si in cele mai multe cazuri este inconstienta insa muschii nu-l asculta, cade la pamant, nu-si poate misca membrele superioare si nici inferioare insa poate sa vorbeasca.
Spray paralizant nu are voie niciun civil din Romania sa detina ci doar serviciile speciale, ofiteri din aparare, paznici a unor banci etc.
Civilii au voie doar respectand anumite legi sa detina si foloseasca doar spray lacrimogen iritant, acesta ataca ochii si respiratia insa este periculos deoarece o persoana care sufera da inima ar putea deceda daca i se da cu astfel de spray iritant lacrimogen.

3 răspunsuri:
| Vokii a răspuns:

Pentru ce sa folosesc asa ceva? rolling on the floor

| alexmarian08 a răspuns:

Da am folosit pentru ca trebui daca cineva sare la bataie sa te bata ii dai cu sprei paralizand in ochi

| MosMartin a răspuns:

De unde pot cumpara spray lacrimogen?