| ss501 a întrebat:

Maine trebuie sa merg la viza pentru somaj si unde stau eu (mai exact Valea Stanciului, Dolj ) ninge incontinuu de ieri si este si viscol. Intrebarea mea este, cate zile pot intarzia cu viza pentru somaj? Ma gandeam sa merg marti sau joi dar mi-e ca imi taie somajul daca nu imi pune viza la timp.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazut un anumit termen pentru intarziere dar aceasta este motivata daca nu te poti prezenta din motive obiective. Daca nu poti circula, drumul fiind inchis, da un telefon la AJOFM, instiinteaza de inchiderea drumului si o sa te prezinti in prima zi de la deschiderea drumului.