| Braila_Nenney_1997 a întrebat:

O întrebare pentru cei ce se pricep cu contractele de la digi. Fratele meu(nu avem același nume de familie,doar aceeasi adresa,

Acum ceva timp fratele meu a făcut contract cu rcs rds (pe adresa mea actuală pe numele lui (pentru net, telefonie si televiziune ) contractul si la încheiat cu mai multi ani in urma dar după ce sa încheiat contractul la vreo 2 ani diferența nu a mai plătit căci să mutat, eu as vrea sa fac un contract nou(pe numele meu ) problema este ca vreau sa il fac pe aceeași adresă la care locuiesc acum(aceeași unde a făcut fratele meu contractul) ce credeți se poate având în vedere că fratele meu nu a mai plătit și are datorie la ei undeva la 600 ron?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nici o treaba cu fratele tau, chiar daca aveti acelasi domiciliu, fiecare raspunde pentru ce a facut si fiecare trebuie sa-si plateasca datoriile.
Fata de aceasta poti face linistit un contract pe numele tau.