| habarnam17 a întrebat:

Salut! O prietena de ale mele a luat media 10 la bac si a primit bilet gratis la untold, insa nu poate ajunge. Credeti ca este posibil sa il vanda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate sa-l vanda, este biletul ei, indiferent ca l-a cumparat sau l-a primit ca premiu.

| darrio2007 a răspuns:

Daca este nominal nu poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar acum depinde de pretul cu care il vinde, si in general daca biletul are trecut numele pe el nu il poate vinde deoarece tu cand prezinti biletul trebuie sa arati buletinul tau, si daca pe bilet este numele ei va fi scoala trasa la raspundere daca ea instraineaza un bilet nominal primit cadou din partea scolii.

| trophin a răspuns:

Cum l-a primit gratis?

| cfrtobias a răspuns (pentru trophin):

A invatat mult pentru bac