| Patrecea a întrebat:

Buna.
Mi-am luat bilet la untold de la o prietena, mi-a transferst cu succes biletul, checkin-ul a fost facut, dar codul qr imi arata ca ii pentru untold 2020.
Si cand am intrebat-o a zis ca a luat biletul in 2019 si ca pot folosi codul ala anul asta pentru ca e valid.
Oare e adevarat? Azi ma duc sa imi iau bratara, deci?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In 2020 nu s-a tinut Untold, cei care si-au cumparat anticipat bilete /abonamente le pot folosi in urmatorii 3 ani (inclusiv in acest an).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ignora mizeriile scrise constant de @CristiDinBucuresti

"Organizatorii festivalurilor UNTOLD şi NEVERSEA au anunţat că abonamentele și biletele cumpărate nu sunt anulate, și că, indiferent ce se va întâmpla cu ediţiile din 2020, ele se pot transforma, gratuit, în abonamente sau bilete Anytime, valabile pentru următoarele trei ediţii, transmite Mediafax."

| Wr3nch a răspuns:

Da, e. Cine nu a mers in 2019 isi putea alege ce editie voia din urmatorii ani.

| dannyel86 a răspuns:

Biletul a fost cumparat in 2019. O editie Untold a fost si in 2021. De ce nu l-a folosit atunci? Numai daca valabilitatea biletului a fost prelungita pana in acest an, se poate participa in 2022 cu cel cumparat in 2019.
Daca ai nelamuriri, contacteaza organizatorul si iti va raspunde la intrebari. Poate ai noroc si poti merge anul acesta. happy
Citeste si Regulamentul.
https://untold.com/static/terms-and-conditions-ro.pdf