| Lapusneanu a întrebat:

Pentru cei din Bucuresti care stiti cat e valabil cardul de suprataxa pe RATB? Am platit suprataxa si mi-a dat cardul ala dar nu a scris nimic pe el...

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Si uite cum controlorii iar manipuleaza un om fara cunostinta de cauza.Ti-au facut proces verbal? Daca nu ei bine controlorul s-a facut cu 50 lei.Cardul tine o singura zi si este valabil pe toate liniile.Incearca si tu ca nu mai fi sensibil si usor de manipula daca vrei sa scapi de amenzi.Nu esti obligat sa te identifici in fata lor, nu esti obligat sa semnezi procesul verbal.Nu au voie sa te retina intr-un loc mai mult de 15-20 min si nici sa puna mana pe tine.Lasai sa cheme politia/interventia si sa iti faca proces verbal de fata cu ei.

| Lapusneanu explică (pentru dadonexus):

Merci. Dar daca nu a scris nicio data pe el, il pot folosi si in alta zi?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

E valabil toata ziua in care a fost eliberat, pe toate liniile RATB.