| KatherineH a întrebat:

Acum ca ratb a devenit stb, cardurile ratb, cumparate inainte de schimbare, mai sunt valide? Ma refer la toate in general, dar mai ales la cardurile multiple, cele de carton. Un controlor m-a dat jos din autobuz pe motivul asta, cardul pe care il aveam nu mai era 'valabil'. Si inca o chestie, pe punctele de achizitionare carduri scrie tot ratb.

Răspuns Câştigător
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Si acum câteva zile am dat de controlori si nu mi-au spus nimic legat de card

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti intreba la chioscurile care fac aceste carduri daca este vreo diferență, si vezi ce spun cei de acolo.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Eu mi-am reincarcat abonamentul si am intrebat daca trebuie să-l schimb si a zis ca nu, tot acelasi lucru e. Plus de alta ca nici n-am văzut abonametente schimbate

| KatherineH explică (pentru IrinaMihaela15):

Da, ma gandeam ca asa e. Femeia aia era in mod particular ciudata: imi spunea ca daca nu-i platesc amenda pe loc, ulterior o sa fie "5 milioane", ma rog.

| IrinaMihaela15 a răspuns (pentru KatherineH):

Stiu ce zici...am o listă intreaga de controlori ciudați rolling on the floor

| IrinaMihaela15 a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Si acum câteva zile am dat de controlori si nu mi-au spus nimic legat de card