Întrebare recomandată | ElenaSt2011 a întrebat:

Poate cineva sa-mi scrie numele (eventual website-ul) institutiei care da VIZE de TURIST pentru Rusia, Tailanda, China, Dubai (eventual si alte tari asiatice) care au filiale si in Transilvania (indiferent in care orase).

Am vazut pe internet ca exista consulate si ambasade ale diferitelor tari in Bucuresti.

Pentru cineva care locuieste in Oradea este prea lung si obositor drumul pana la Bucuresti pentu a primi o viza. (Mai exista si costuri de transport si taxi).

Am nevoie de viza in tarile mentionate mai sus, deoarece sunt membra a unui club international de vacante si majoritatea vacantelor oferite sunt in afara UE.

Daca ati aplicat pentru o viza de turist in tarile asiatice, unde ati primit-o, cat timp a durat si eventual un pret informativ (daca doriti sa-mi scrieti).

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe aici: https://www.mae.ro/......24_lcd.pdf Rusia nu are decat la Bucuresti si cred ca nici celelate nu au in alte parti. Doar Hungaria s-a impanzit Ardealul cu corpuri consulare ca sa dea cetatenie maghiara oriucui este din Ardeal.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vizele se obtin de la ambasade daca nu sunt din alea pe care le poti primit direct in aeroport.

| Catrice a răspuns:

Vizele le obții exclusiv de la ambasada, nu de la alte centre.