| criscristicristina a întrebat:

Stie cineva vreun notar in Timisoara care face împuternicire pe minim un an? Tatăl meu vine de paste in țara si eu peste câteva luni fac 18 ani, dar pana atunci am nevoie de împuternicire pentru ca am un concurs luna viitoare in afara țării.
Mulțumesc anticipat! happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice notar poate face o asemenea declaratie (nu imputernicire). Si nu este nevoie sa fie pe 1 an, doar pana implinesti 18 ani, dupa aceea nu mai ai nevoie de declaratie si insotitor major pentru a iesi din Romania.