| Sin_Ionut_1996 a întrebat:

Salut TPU
Acum 2 luni, un indicent de bataie intre fete s-a intamplat. Eu am filmat, politia a dat amenda la 2 fete, si fata care a inceput bataia a scapat. Eu nu am patit nimic atunci.
Acum 2 zile un politist mo sunat si mi-a spus sa ma prezint la sectie cu un parinte. Tata este de acord sa vina.
Va rog sa imi spuneti ce se poate intampla.
! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aly112233 a răspuns:

O mica amenda.sau te cauta doar sa vada dovada pe care o ai

6 răspunsuri:
| Sin_Ionut_1996 explică (pentru Aly112233):

Amenda de cat va fi? Tin sa spun ca e prima data cand am probleme cu politia

| Sin_Ionut_1996 explică (pentru Aly112233):

Si cam cat v-a fii amenda? Tin sa spun ca e prima data cand am probleme cu politia.

| ShadedCanvas a răspuns:

Bataie intre fete, ba chiar mai mult de 2 implicate.Interesant.
In orice caz, daca doar ai filmat si nu ai participat verbal/fizic in special nu iti poate face nimeni nimic; eventual o amenda in functie de gradul implicarii tale in incident.Asta daca iti fac ceva; pot relua cazul pentru reevaluarea dovezilor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact dar, daca n-ai participat la bataie, ai putea fi ascultat ca martor, daca una dintre fete a facut plangere penala. De asemenea ti-ar putea cere si filmarea.
In rest nu are ce sa-ti faca.

| Sin_Ionut_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Amenda se poate da? Cam cat?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Sin_Ionut_1996):

Ti-am spus ca nu poti fi pedepsit in nici un fel, daca n-ai participat la bataie. In schimb poti fi ascultat ca martor.