| anonim_4396 a întrebat:

sunt minor si am intrat intr-o problema cu politia Am rupt un semn de circulatie accidental nu eram atent si am intrat in el semnul nu se tinea bine era aproape rupt iar eu cand am atins cu umarul in el a picat l-am ridicat si m-au vazut 2 agenti au venit la mine mi-au zis sa iau mana de pe el. eu le-am spus ca nu pot ca pica si m-au luat la sectie acolo nu mi-au lat declaratie m-au intrebat ce am facut le-am explicat m-au trimis acasa acum cateva zile am primit o foaie prin care trebuie sa ma prezint la ei pentru declaratie si cauza distrugere publica si am aflat ca se pedepseste cu amenda penala intre 100-600 lei sau de la 2 luni la 2 ani de puscarie in cazul meu scoala de corectie dar nu a fost intentionat si am zis politistilor ca il sudez nu au vrut... ce se poate intampla? astept raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz cred ca o sa scapi doar cu un avertisment, eventual o sa trebuiasca sa platesti valoarea semnului de circulatie si a montarii lui, desi s-ar putea sa nu aiba nici o urmare.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune varsta exacta si o sa-ti dau un raspuns concret. Oricum, du-te cu un avocat si acesta te poate sfatui mai bine, in functie de ce au scris in raport politistii. Numai bine!

| msk22 a răspuns (pentru Ioandelasal):

ani

| msk22 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ok mersi!

| Ioandelasal a răspuns (pentru msk22):

In acest caz cred ca o sa scapi doar cu un avertisment, eventual o sa trebuiasca sa platesti valoarea semnului de circulatie si a montarii lui, desi s-ar putea sa nu aiba nici o urmare.

| fulgerul a răspuns:

Tu pe cine aburesti? Vezi doamne era sa cada un semn si tocmai tu te-ai gasit acolo,sa sustii semnul,precum Atlas,pamantul.Ia spune-o pe aia adevarata,cate picioare si pumni ai dat, cati erati si cum facea-ti voi pe vitejii! Esti din ala de-i da tatanesu bani si e cel mai smecher din zona. Daca esti la prima abatere, plateste tactu, insa daca insisti, poti ajunge si acolo.Pacat de tine, macar sti sa scrii cat de cat.Mai potoliti-va dracu ca parca sunte-ti posedati!

| msk22 a răspuns (pentru fulgerul):

Prietene stai chill ca nu a fost intentionat daca era sa fi fost imi asuman toata vina dar asa s-a intamplat am fost azi la sectie si in prezenta unei avocate m-au audiat daca cel care a fost cu mine spune in declaratie si totul se comfirma eu am scapat iar daca nu procuratura decide ori cum capu suswinking si nu incerk sa arunk harneala sau sa cer mila nimanui tongue

| fulgerul a răspuns (pentru msk22):

Uite cum sta treaba! Eu stau la periferia Bucurestiului. Facusem sporturi de contact in tinerete.Eee,in valtoarea tineretii,celui mai bun prieten al meu i-am dat o palma,la nervi si era sa inghita galusca! Traiesc printre tigani, sunt Respectat! Puterea nu sta in pumn ci in arta de a gestiona conflictul.O.k! Ai intrat in belea, gestioneaza singur situatia! Nu tata, nu mama, nu influenta! Si mai termina cu procuratura!

| CrazyTeenager a răspuns:

Trebuie sa il platesti, te-au ars bulangii asta e, data viitoare fugi si tu.

| msk22 a răspuns (pentru CrazyTeenager):

Nu aveam cum sa fug ca nu i-am vazut erau la 20 de m de mine astazi am fost audiat in prezenta unei avocate si mi s-a spus ca daca persoana cu care am fost declara acelasi lucru am scapat cu un avertisment daca nu procuroru decide... cum imi spunea fulgerul ca vreau sa aburesc... **** ce rost avea sa mint daca cer sfaturi!

| CrazyTeenager a răspuns (pentru msk22):

Aha, nasol, oricum nu ai precizat ca mai erai cu o persoana mai sus...

| aumih16 a răspuns:

Atunci ai meritat-o! pe deplin!

| msk22 a răspuns:

Fulger inteleg cam ce vrei tu sa imi spui sa nu ma bazez pe mama pe tata pe nimeni si asa fac nu arunca vorbe aiurea daca nu sti... poti tu sa fi trecut prin 10 vietii sa ai bani cati vrei tu ca tot nu faci ce face unu saracwinking