| MihaiAlex555 a întrebat:

Salut tpu.Am citit ca s-au marit alocatiile de la 80 la 150 de luna asta.Este adevarat? S-a aprobat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu s-au marit, au fost doar discutii. O sa fie adevarat cand actul normativ de marire o sa fie publicat in Monitorul Oficial.

| RAY a răspuns:

De la 1 ianuarie 2019, copiii cu vârstă de până în doi ani ar putea primi o alocație lunară de 300 de lei, în timp ce alocația copiilor cu vârstă de 2-18 ani ar fi de 150 lei pe luna.

https://a1.ro/......00465.html