| RobyGaby17 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Peste 3 zile am interviu pentru obtinerea vizei USA la ambasada din Bucuresti. Problema este urmatoareaa :
A fost cineva in situatie asemanatoare?
Ce intrebari imi va pune la interviu?
Wish me good luck! (scuza-ti categoria dar este cea mai "interesanta")

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Te intreaba ce cauti acolo?, ce rude ai si care le sunt statutul, te evalueaza ca om, daca( pari prost esti numai bun pentru ei). Cat stai si ce vrei sa faci? Cine te intretine in acea perioada? Cati bani ai cu tine?, Daca ai proprietati in Romania, ce valori?
Ei te evaluaza (sunt niste functionari specifici americani, cretini, isi fac si ei treaba).
De fapt vor sa vada daca le vei lua joburile, daca te duci cu scop turistic sau ca viitor infractor. Daca ai rude sau prieteni acolo, le va studia dosarul lor. Daca esti ca si ei, suficient de naiv, te lasa. Daca ai clipit ceva 'gresit' nu-ti va da nici o explicatie de refuz.Iti urez succes! Eu nu l-am avut si nu-mi pare rau cand am vazut ce e cu ei! Daca esti tanar, ai sa vezi ce te asteapta, afara de frumuseti pe care le poti vedea si in poze!