| raducu234 a întrebat:

Am o intrebare! Am inteles ca nu s-ar mai da diferente pentru mutarea de la un profil la altul anul acesta din cauza pandemiei, este adevarat? Daca nu stiti nu raspundeti gresit, va rog.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai inteles gresit, nu exista nici o derogare de la prevederile Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020 privind transferul elevilor, asa ca este in vigoare si cea privind obligativitatea sustinerii examenelor de diferente in cazul schimbarii profilului.