| HuGo_AcAb_1999 a întrebat:

Am o întrebare. Pana la urma legea asta cu 10 clase, când întra în vigoare? Eu încep mâine școala de șoferi, deocamdată nu-mi cere nici o diploma... Dar dacă va întra în vigoare în timpul când fac școala... Ma va afecta cu ceva?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege, asa ca n-are cand sa intre in vigoare.
Chiar daca s-ar adopta o asemenea lege, pe viitor, aceasta va intra in vigoare doar dupa publicarea in Monitorul Oficial sau la o data ulterioara si se va aplica celor care vor sustine examinarea pentru obtinerea permisului de conducere dupa data intrarii in vigoare.
Parerea mea este ca nu va fi adoptata o asemenea prevedere legala.

| HuGo_AcAb_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Deci ma pot apuca linistit de scoala, nu? nu am de ce sa ma stresez?

| Ioandelasal a răspuns (pentru HuGo_AcAb_1999):

Sunt aproape sigur ca poti.