| mangojump a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa stiu daca la categoria A la examen a bagat si orasul sau e doar poligon ca inainte. MS

2 răspunsuri:
| Parangalevacy a răspuns:

Da l-a bagat

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proba practica pentru permisul de categoria A se sustine atat in poligon cat si pe traseu in oras, conform Ordinului MAI nr.268/2010, astfel cum a fost modificat si completat prin Ordinul MAI nr.82/2013, citez:
"ART.3^1.(1) Examinarea se desfăşoară prin susţinerea, succesiv, a probei teoretice şi a probei practice, în zile diferite.
(3) Proba practică se susţine:
a) numai în poligon, pentru autovehiculele din categoria AM;
b) în poligon şi pe traseu, pentru autovehiculele din categoriile A1, A2 şi A;"