| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Astazi la kaufland la self checkout am dat peste un domn mai batran, el s-a clatinat putin dar n-am vazut daca a cazut sau nu (mi-am cerut scuze imediat dupa ce l-am atins) Daca acesta a ajuns la spital din cauza mea, ce risc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica nu ai vazut ce s-a intamplat cu el, de ce?
L-ai impins si ai fugit?
Sunt camere de luat vederi in magazin si aia de acolo stiu acum pe cine sa caute daca ai facut asa ceva...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai făcut? Ai dat peste el și ai fugit fara sa te uiți în urma?

| Xox0 a răspuns:

Poate s-a ridicat si e ok.

| MrAM a răspuns:

Cum sa nu vezi ca a cazut? Au dat peste el, mergeai cu masina prin kaufland? Normal ca ai vazut daca a cazut sau nu. Si daca a cazut si in urma impactului are leziuni, da iti poate face reclamatie la politie. In functie de vatamare se stabileste si prdeapsa.

| AlexisZLS a răspuns:

Nu cred ca se ajunge chiar atat de departe, a fost doar un accident totusi, nu l ai impins intentionat, nu nimic..Doar el ar putea sa ti faca ceva, in cazul in care se duce si cere camere la magazin, anunta politia si face plangere impotriva ta.dar ar fi enorm de prostesc dpmdv..eu zic sa stai linistit..si sper sa fie si omul ala ok