| ripperstrm a întrebat:

Cat m-ar costa o inmatriculare a unui opel vectra an 2001; 1600cm3;

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
https://static.anaf.ro/......_2016.html
La acesta se adauga, dupa caz, valoarea ITP, RCA, numerele de circulatie, impozitul anual si rovinieta, in jur de 2.000 lei.

| bibiu15 a răspuns:

Presupun ca motorul este 1.6 16v benzina, in cazul acesta daca norma de poluare este Euro 4 taxa ar fi aproximativ 135 euro, daca este Euro 3 atunci te va costa aproximativ 400 euro.