| PicuMotanu a întrebat:

Ce parere aveti de alegerile europarlamentare de anul asta din Mai? Mergeti la vot? Daca da, cu cine votati?
Eu unul nu vad nici un partid onest, toti ne iau cu fel de fel lozinci dar nici unul nu vrea sa vada problemele reale ale tarii(lipsa de locuri de munca, de case sau vid legislativ, etc). Parca ne iau de prosti, ne duc cu zaharelu. Pur si simplu nu ai ce sa alegi PSD- partid de hoti tupeisti care au creat inflatie in economie.
PNL/PDL - sunt aceeasi cloaca si au taiat salariile si pensiile in criza din 2008(Fereasca Dumnezeu sa ajunga iar la conducere/putere ca am pus-o totii!).
USR - sunt partid de nemti evrei deci nu mai are rost orice comentariu.
PMP - partid de tigani.
UDMR- partid de maghiari.
Concluzia este ca nici un partid nu ne reprezinta in nici un fel. Voi ce alegeti? Eu unul nu votez pentru ca nu mi-a oferit nimeni nici un fel de drepturi! Pur si simplu vor sa fie bugetari de lux pe spatele la prosti.

33 răspunsuri:
| Plato a răspuns (pentru suntserios):

Taci, mai, ca sunt prea bune portocalele de la PSD. Daca i-a mai dat si o sacosa si un pix... ohoho, lux. Da-o naibii de economie, justitie, da-le naibii de drepturi, de principii europene. Romanul vrea un mic si o bere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Mie mi-au făcut plinul cu motorină

| PicuMotanu explică (pentru Plato):

Vad ca voi romanii sunteti si cam prosti, rau nu asa. Cum dracu puteti voi sa votati pe unii, sa-i faceti bugetari de lux (cu salarii de peste 5000E/luna)platiti din taxele voastre si sa nu aveti invatamant de calitate, economia dezvoltata, sosele bune, drepturi la locuinte sociale pentru toti, dreptul la aparare in justitie la toti(avocatul nu te reprezinta degeaba)spitalele puse la punct, etc.
Am pus intrebarea ca sa vad cat de destepti sunteti. Vad ca va place sa fiti mintiti in fata, sa fiti luati cu promisiuni si lozinci decat sa va cereti drepturile. Drepturi care coincid cu nevoile voastre din piramida lui Maslow.