| mickeye a întrebat:

Ce părere aveți de Dan Diaconescu și Partidul Poporului? Merită votat?
Gata, în sfârșit Mafia PSDistă(USL-istă) comunistă a venit la putere.
Și Băsescu a fost suspendat.Sunteți fericiți acum?
Acum, salariile și pensiile vor crește, salariul minim va crește cu 1000 de euro, se vor construi miliarde de kilometri de autostrăzi.
Sunt curios, ce se va întâmpla cu Mircea Badea și postul Antena3?
De acum înainte,vor continua să-l înjure pe Băsescu,să-l facă albie de porci sau pur și simplu Felix,Iliescu și Năstase vor fi elogiați?
Eu mă tem că acum ăștia vor vinde din nou țara pe nimic,tot ce a mai rămas nevândut(Cfr,Hidroelectrica,Poșta Română).
Dar cum românii sunt retardați,se bucură.
Că a căzut Băsescu.Da,dar cu ce folos, dacă vin alții mult mai răi în locul lui?
Să fim serioși, PSDiștii sunt hoți profesioniști. Băsescu de 8 ani n-a fost în stare să vândă nimic.Pe când Bombonel împreună cu Petre Roman,Iliescu au vândut petrolul,Petromul,mii de întreprinderi.și vă mirați de ce-i România săracă.Păi dacă nu mai avem nimic,totul e la străini, la ce vă așteptați? Dacă PSDiștii vor vinde și restul, probabil în câțiva ani cine va fi la putere nu va scădea salariile cu 25%, ci cu 70%.Și probabil,românii în loc să-i înjure pe cei cu adevărat vinovați,îl vor înjura tot pe Băsescu.
Nu vă înțeleg, chiar așa de proști sunteți? Îl urâți pe Băsescu, înțeleg.Atunci de ce votați USL și nu PPDD sau orice alt partid curat care n-a fost niciodată la guvernare?
Că oricum PSDiștii sunt mult mai nenorociți.
Votați PPDD, e ultima șansă a noastră!

Răspuns Câştigător
| Postoo a răspuns:

Pana la un moment-dat eram de acord cu tine pana ai pomenit de PPDD. Nu stiu de ce ai impresia ca DD o sa faca ceva? El e interesat sa faca bani, e un hapsan.

| mickeye explică (pentru Postoo):

El deja e bogat.S-ar putea să ai dreptate, dar uitați-vă la Voiculescu, Patriciu..de unde au ăștia miliarde de euro? Și sunt lacomi, vor mai mult, nu le ajunge.Cred că e timpul să votăm și altceva în afară de USL=PDL=UDMR=UNPR=Aceeași mizerie.

| Postoo a răspuns (pentru mickeye):

Cum poti vota presedinte pe DD atata timp cat el si-a batut joc de lume pentru bani. Cand zic ca si-a batut joc de lume ma refer la nopti intregi in care avea titlul la OTV "Vine sfarsitul lumii" si chestii din astea. Lumea statea cu ochii pe OTV crezand ca au dreptate. Gandeste-te cati bani a facut doar cu cazul "Elodia" care a fost un simplu om, dar de pe urma careia a facut milionul de euro.

15 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Voi stiti ca Basescu e comunistul comunistilor? A fost alaturi de Iliescu, de Blaga, Berceanu si a participat la mineriada, stiati asta?

| stpu a răspuns:

Razboiul dintre USL si PD-L nu face decat sa-i creasca sansele lui DD.
Probabil ca nu va castiga, dar va iesi cu un rezultat mai mult decat decent, poate chiar locul 2, din cursa pentru Presedintie.
In fine, eu zic sa pui capat acestor mesaje electorale(si inutile) ca nu faci decat sa intarati la tot felul de dezbateri inutile.

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns:

Ma am intrat la aceasta categorie sa vad ce spune "poporul", desi aveti dreptul la libera exprimare, cred ca nu aveti dreptul la viata.
Ma intreb daca mai judeca careva de aici cu propiul sau creieras.
As vota Da! pentru executia in masa a poporului imbecil, unde dracu esti ba Hitler, mama voastra redusi.

| Postoo a răspuns (pentru Serenade):

Daca nu am judeca cu "propriul creieras" am avea toti aceeasi parere mai exact cea data de TV. Unde toate antenele realitate si multe altele sunt anti-basescu doar pentru faptul ca el vrea dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| Postoo a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Ma retrag dupa cum spune proverbul "Nu te pune cu prostul ca te atrage de partea lui"

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns (pentru Postoo):

Bine nene, ne-a aratat Domnul Prestesdinte TRAIAN BASESCU in 8 ani de zile cata dreptate a vrut el. Sincer tu traiesti in Romania, ai mai aprins putin tv-ul asa macar in ultimii opt ani, doar sa il vezi cum se comporta si cum fura cu fica-sa(desi aia e partea mica), e un betiv ordinar, care se uita chioras la mine.
Sincer merita anchetat si bagat la zdup, macar 10-20 de ani dar din pacate nu o sa am eu aceasta satisfactie.

| Postoo a răspuns (pentru Serenade):

Eu nu sunt sustinator al lui T. Basescu dar dintre Ponta si Basesc aleg clar Basescu.

| Hombre a răspuns (pentru Serenade):

rolling on the floor

| gratian a răspuns:

PPDD singura solutie votatil ca nu o sa va para rau