| anonim_4396 a întrebat:

Pe cine o sa votati la europarlamentare si de ce alegeti respectivul partid?
Argumentati!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Votul este secret.

| aXy99 a răspuns:

USR+PLUS, pentru ca m-am saturat de aceiasi politicieni comunisti si corupti.

| Plato a răspuns:

USR+plus.
Tineri, entuziasti, inteligenti, onesti. Ei ne vor duce mai aproape de UE si ne vor scoate de sub influentele URSS.

Un alt argument ar fi Puie MSD, duie Mragnea.

De doua ori DA la referendum.

| StrongHeart a răspuns:

Mi-am pierdut speranta, aveti careva sa-mi dati si mie?

| Raducons a răspuns (pentru StrongHeart):

Cred ca exagerezi, cand iti pierzi speranta esti gata.Pentru ce ti ai pierdut speranta?

| StrongHeart a răspuns (pentru Raducons):

Stii legenda despre cutia Pandorei?
Cica in cutia aia pe langa toate relele din lume,la sfarsit se afla speranta,de aici si vorba "speranta moare ultima".
"Nu lasa trecutul sa te copleseasca,nu te da batut
Speranta e ca si viata pentru un suflet pierdut
Speranta ca poti sa o iei de la inceput
Ca totul e undeva, departe, in trecut"
Asa e, cand pierzi speranta, esti gata..Eu ma refeream in special la oamenii care ne conduc, cateodata nu stiu daca merita sau nu sa ne mai punem increderea in ei.

| aXy99 a răspuns (pentru StrongHeart):

Alege ceva nou, cum ar fi USR+PLUS.

| Iulian998876 a răspuns:

In niciun caz PSD