| ronson30 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa fac voluntariat in politie? Se poate face voluntariat in politie in judetul Mehedinti? Ce conditii trebuie sa indeplinesc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am mai auzit de voluntariat la politie dar ai o cale foarte simpla si usoara de a afla: intreaba la organul de politie din localitatea ta sau la politia judeteana.

| darrio2007 a răspuns:

Nu există voluntariat in Politie. Ce ai putea face tu ca voluntar? Doar, poate, sa dai zapada de prin curte sau curatenie prin sediul lor. Doar nu te gandesti sa iesi pe strada si sa prinzi infractori. Nu ai scoala si nici dreptul sa faci asta. Daca la asta te gandesti.