| Khero a întrebat:

Cei de la eMAG au inceput sa o dea in nesimtire. Am o placa video care s-a ars acum o luna si jumatate, am dus-o in garantie. Mi s-a spus ca in maximum 2 saptamani o sa fie gata. Au trecut cele 2 saptamani si nimic, am sunat la service-ul autorizat, si mi s-a spus ca nu au avut timp sa se ocupe ( i-am sunat in ultima zi, in care teoretic trebuia sa-mi primesc produsul).La mine a ajuns dupa alte 2 zile. Am trecut peste, am zis ca se mai intampla. Acum o saptamana jumatete, aceeasi placa s-a ars iar. Mai e putin si expira cele 2 saptamani. Daca se intampla iar aceeasi poveste, o sa fac o reclamatie la ANPC. Intrebarea este, cum voi fi eu despagubit?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți vei primi bani înapoi pe produs. Cel mai probabil placa era defectă din fabrică și din acest motiv s-a ars.

| Khero explică (pentru OnuOnulică):

I-am intrebat, si ca sa mi se inlocuiasca produsul, trebuie sa se arda de 3 ori, in interval de 6 luni. Mi-au spus ca nu-mi voi primi banii inapoi, doar imi vor inlocui produsul cu unul nou.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Khero):

Atâta timp cât îți oferă alt produs la schimb nu văd de ce ai mai face reclamație. Dacă și produsul pe care îl vei primi o să fie defect atunci merită să le faci o reclamație.

| Khero explică (pentru OnuOnulică):

Nu intelegi, este a 2-a oara, ei nu respecta termenul maxim. Mai trebuie sa se ardca inca o data ca sa mi se inlocuiasca, teoretic. Nu ma intereseaza daca imi vor inlocui produsul, eu ma multumesc si cu cel vechi, dar sa functioneaze corect. Ma deranjeaza nepasarea de care dau dovada. Daca nu ma implicam prima data, mai asteptam pe putin inca o saptamana. Atunci am inteles. dar daca se repeta, nu o sa mai fiu asa ingaduitor.