| eusebiu27 a întrebat:

dacă eu după data 15 mai nu am voie sa ies din localitate fără un motiv întemeiat atunci de ce se mai deschid hotelurile pentru vecinii de lângă?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru ca, camerele de hotel se iau si "la ora" de clienti locali, nu numai de turisti.winking

| darrio2007 a răspuns:

Unde ai auzit ca nu ai voie sa iesi dupa 15 mai? Poti iesi si acum daca ai motiv intemeiat.

| eusebiu27 explică (pentru darrio2007):

Așa am auzit
Ca nu o sa am voie sa ies din oraș Gen sa ma duc intr-o comuna din județ dacă nu am declarație după 15 mai

| darrio2007 a răspuns (pentru eusebiu27):

Pe ce lume traiesti? Nu esti atent la stiri?

| eusebiu27 explică (pentru darrio2007):

Ma refer in afara orașului sa ies fără declarație după 15 mai
Gen din municipiul pana intr-o comuna tot din județ

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cei care revin in tara, sa intre in carantina 2 saptamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sunt doua saptamani pana pe 15 si nu s-a luat nicio decizie oficiala asa ca nu vad rostul intrebarii tale

| sierra1 a răspuns:

Bună intrebare, să i-o trimitem lu' alde Vela