| Polinco a întrebat:

Salut TPU!

Dacă promovez orașul și polițistul îmi dă fișa aia care scrie pe ea "Admis", se poate circula cu ea drept dovadă până îmi ajunge permisul de conducere?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate circula in mod legal fara permis sau dovada cu drept de circulatie, daca esti prins vei fi amendat pentru lipsa permisului, respectiv a dovezii si nu cred ca vrei sa fii amendat chiar de la inceput.
P.S. Cand vad intrebari ca a ta - si sunt foarte multe pe TPU - imi dau seama ca multi care obtin permisul nu stiu deloc legislatie rutiera, probabil cu exceptia regulilor de circulatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti

| Catrice a răspuns:

Mama da nerăbdători mai sunt ăștia din ziua de azi...

| PainTech a răspuns:

NU.

| 1234568807 a răspuns:

Nu, pana nu iti vine permisul, nu ai voie sa te urci la volan

| isemilia a răspuns:

Nu, sub nicio forma nu.

Răspuns utilizator avertizat