| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb, daca asociatia de proprietari cheama un instalator pentru reparatie coloana apa calda sau rece in subsolul tehnic acesta trebuie sa detina obligatoriu legitimatie si autorizatie scrisa din partea primariei?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca este o persoana autorizata trebuie sa aiba un contract de prestare a serviciilor facut cu reprezentantul asociatiei.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, poate sa fie si un PFA sau unul care se pricepe la aceasta.

| KodrutZ a răspuns:

Oficial si legal si de bun simt, trebuie' sa fie instalator autorizat. Neoficial, se lucreaza foarte des cu nea' Caisa si cu o hirtie de mina in care semneaza omu' ca a incasat suma X ca sa existe o oarecare acoperire pentru perceperea sumei pe listele de plata.