| SingleForOne a întrebat:

Salut, TPU!
Pana la urma, este necesar/legal sa fac test de coronavirus pentru a intra in tara pentru a sti daca sunt pozitiv, negativ, asimptomatic sau pot intra normal si ma izolez la domiciliu?

Ma intreaba ceva in special la granita, daca vin terestru, cu un autocar?
Ma uit la stiri, citesc una sau alta, verific site-urile oficiale, dar informatiile sunt vechi sau foarte diverse, dar nu pot intelege ceva concret si de actualitate

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai simptome nu este necesar sa faci testul, doar sa intri in carantina/izolare la domiciliu.