| GrozavuAlin a întrebat:

Pot să-mi vizitez prietena având în vedere limitările de circulație?

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

NU.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dar sexul nu este ceva ce acopera necesitatile umane?

| AlexMh a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ba da, cum sa nu. Ii spune si el ca daca nu face sex isi bate parintii. Are o conditie in care daca nu face sex devine foarte agresiv laughing Scuze se gasesc mereu, acum sa gaseasca si politistul care sa le accepte happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexMh):

Poate gaseste vreo potitista.
Dar serios. Si la puscarie ai dreptul la sex, dar numai cu nevasta.

| Ineys a răspuns:

Nu, nu poti. Stati amandoi la casele voastre pana trece nebunia si dupa va lipiti unul de altul cu superglue.

| Eugen80 a răspuns:

Ziua ai voie, daca scrii in declaratie exact traseul. Sa iei si buletinul cu tine si masca.
Iti recomand sa scrii si magazin si daca esti oprit, spui ca faci si cumparaturi pe drum sau sport.

| suntserios a răspuns (pentru Eugen80):

Nu ne ar fi bine daca nu ne am gandi sa face o manareala din asta micuta sa trageam un pic de teapa

| MagicOneT a răspuns:

Motivul tau nu se incadreaza in niciunul dintre cele 10 puncte din declaratie, deci, teoretic, nu ai voie.
Acum, nu vreau sa fiu acuzat ca sunt incostient, dar daca prietena ta nu sta chiar atat de departe de tine, iar prin zona sunt si niste magazine alimentare, sigur te poti incadra la punctul "2. asigurarea de bunuri care acoperă necesitățile de bază ale persoanelor și animalelor de companie/domestice".

Multa bafta, ai grija in perioada asta si nu iesi din casa fara declaratie (s-au marit si amenzile).

| Gabriela1708965 a răspuns:

Mai pe scurt nu doar la magazin si la farmacie