| anonim_4396 a întrebat:

Ceva sfaturi despre ce as putea sa le spun parintilor daca vreau sa plec in alt oras sa'mi vizitez prietenul avand in vedere ca ei nu stiu despre el?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa le spui adevarul si daca nu te lasa sa nu te duci. Este periculos sa pleci undeva fara stirea nimanui, ti se poate intampla ceva si nimeni sa nu stie unde ai fost si de unde sa te gaseasca. Nu-ti risca viata pentru o copilarie.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ar fi o idee buna sa-i minti... S-ar putea sa afle... Cel mai simplu ar fi sa le spui ca mergi la o prietena sau in excursie... Dar daca afla... va fi mai urat si nu vor mai avea incredere in tine. Gandeste-te bine daca merita!

Shin
| Shin a răspuns:

Si... cine e prietenul asta al tau? tongue
Shinwinking

leonardk
| leonardk a răspuns:

Adevarul este cea mai scurta cale spre succes. Povesteste-le parintilor despre prietenul tau, fii mereu deschisa fata de ei ca sa te poata ajuta in timp util. Nu risca sa pleci fara stirea lor - nu se stie niciodata ce vei gasi la capat de drum!

| fabiola a răspuns:

De ce nu stiu despre el? Cand ascunzi ceva parintilor, inseamna ca tu stii ceva in neregula cu el sau cu tine! Cand risti ceva pe cont propiu trebuie sa-ti iei si masuri.Si prima masura ar fi aceea ca macar unul din parinti sa stie de tine pentru ca sunt sigura ca daca ti se intampla ceva, ei sunt primii la care ve-i apela! Si ca sa-ti mai spun ceva in calitate de mama, chiar eu atunci cand plec ii spun sincer copilului unde ma duc! Sinceritatea e drumul spre incredere...si odata pierduta cu greu o recastigi!

| unbaiat a răspuns:

Daca te vinde pe 50 de euro la bulgari? Cine sa te mai salveze daca nu stie nimeni unde esti? Sa fie el asa sexos sau tu esti prea disperata?

| anaid a răspuns:

El te-a vizitat pe tine? Daca a facut`o inseamna ca merita sa risti da nu...nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti inteleg visurile tineretii. dar daca se intampla ceva cu tine acolo unde te duci sau pe drum? ce explicatie le vei da?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ti se intampla ceva si nici nu stie nimeni unde esti, si te-ai dus si de buna voie.iti dai seama ce vrei sa faci? dar tu il cunosti pe prietenul asta al tau sau tot pe net ti-a spus ca te iubeste? si tu l-ai crezut?

| pinkangel a răspuns:

De ce nu incerci sa le spui despre el? sau spune'i lui sa vina la tine... thinking

| cristinutzzaa a răspuns:

Spune-le k ramai la o prietena pe care o cunosc si ei ca parintii ei sunt plecati si nu are cu cine sa ramana acasa si te cheama pe tine sa ramai cu eawinkingbig grin

| ciprian_3404 a răspuns:

Sunt barbat si tot nu pot da un raspuns favorabil norocosului tau iubit! Nu este normal ca o domnisoara sa faca acest pas mai ales in situatia cand prietenul este un necunoscut familiei tale si mai ales ca doresti sa ascunzi acest drum periculos. ti se poate intampla orice si nimeni nu te va putea ajuta in plus, el nu iti dovedeste o asa mare dragoste din moment ce te lasa sa te expui la un efort ca acesta sau poate chiar el te-a rugat! ca un cavaler ce ar trebui sa fie, in cazul in care te iubeste si are ganduri curate, ar trebui sa vina si sa se prezinte familiei tale, nu sa te roage sa te expui unor conflicte in familie si ruperea relatiilor de prietenie intre tine si parinti. Sfatul meu este sa le povestesti parintilor de acest tanar si sa-l rogi sa faca un efort sa vina sa-ti cunoasca familia. mai departe, mult succes. happy